“Якщо ти на 2 хвилини зробиш паузу і прочитаєш, то коли-небудь це врятує тoбі життя!”Просто уявіть таку ситуацію. У вас був важкий день на роботі й от ви вже повертаєтеся пізно ввечері додому.

Ідете вулицею у повній темноті, а навкруги — ні душі. Ще й телефон розрядився під кінець дня. яви, що ти йдеш додому пізно ввечері. У тут раптово ви відчуваєте гострий біль в грудній клітці, який поступово починає віддавати до руки та щелепи. Озираєшся навколо — а людей немає. Тебе вчили, як надавати першу допомогу іншому, але як допомогти собі в такій ситуації?

Ознаки серцевого нападу
Серцевий напад – це процес, коли клітини серцевого м’яза починають відмирати внаслідок недостатнього притоку крові. Зазвичай, це провокує сильний стрес. Найпоширенішими ознаками є біль в грудях, нудота, запаморочення, задишка, холодний піт та відчуття страху.

Зазвичай людина втрачає свідомість, але до цього часу у неї в запасі ще декілька хвилин. При перших ознаках необхідно одразу зателефонувати та викликати швидку допомогу, а до цього часу виконуйте наступні рекомендації.


  1. Не панікуйте. Найголовніше — залишатися в максимальному спокої. Починайте кашляти, але повільно без різких рухів.
  2. Робіть вдихи між кашлем. Усе це сприяє руху діафрагми. Кашель і вдихи мають бути тривалими та глибокими.
  3. Глибокий вдих, на видиху кашель. Це допоможе наситити серце киснем і відновити серцевий ритм. Глибокий вдих і кашель на видиху повинні повторюватися кожні 2 секунди без перерв і зупинок, аж до приходу медичної допомоги.

Якщо ви вдома, то можете прийняти 0,25 грама аспірину і 0,5 мг нітрогліцерину. Не займайтеся самолікуванням, а чекайте на приїзд лікарів.


    Друзі, Вам подобається ця стаття?
    Поділіться з друзями!