8 безкоштовних послуг у поїздах, про які не знає 97% пасажирівКупуючи квиток на поїзд, ми часто не здогадуємося, що насправді включено до його ціни. А провідники ніколи не кажуть нам про наші права. Тож не дивно, що 90% пасажирів і не підозрюють про ці послуги!

Отже, пасажир залізниці має повне право:

1. Виїхати раніше терміну.
Ви маєте право поїхати поїздом, який відходить на кілька годин або днів раніше рейсу, на який ви придбали квиток без будь-якої доплати! Зрозуміло, за наявності вільних місць.

2. Отримати інший квиток при запізненні.
Якщо ви запізнилися на поїзд, не поспішайте купувати новий квиток! Ви маєте право відновити дію квитка на інший поїзд за умови доплати вартості плацкарти протягом 24 годин.


3. Припуститися помилки в квиткових даних.
Це особливо корисно при покупці квитків онлайн. Якщо дані документа, що засвідчує вашу особу, розходяться з даними, вказаними в квитку, лише на одну літеру у прізвищі та на одну цифру в номері, то вас зобов’язані пустити до поїзда.

4. Зайняти нижнє багажне місце.
Виявляється, переважне право для використання нижнього місця для ручної поклажі має пасажир, який проїжджає на нижній полиці, а верхнього – пасажир, який проїжджає на верхній полиці. Отже, ви не зобов’язані ні з ким ділитися своєю нижньою полицею!


5. Безкоштовно взяти із собою собаку-провідника.
Плата за перевезення собак-провідників не стягується, та перевізні документи не оформлюються. Їй належить тільки нашийник і намордник!

6. Зійти з поїзда на пару днів без втрати квитка.
Правила свідчать: пасажир має право робити зупинку в дорозі з продовженням терміну дії квитка, але не більше ніж на 10 діб.Для цього потрібно пред’явити свій квиток у касі станції зупинки протягом 3 годин з моменту прибуття. Там вам проставлять спеціальний штамп щодо продовження.
А при поновленні поїздки потрібно буде сплатити лише вартість плацкарти.

7. Безкоштовно користуватись туалетом на вокзалі.
Дуже корисна послуга, яку ніхто не підозрює: туалет на вокзалах для пасажирів безкоштовний.
При пред’явленні квитка з вас не повинні стягувати плату за відвідування туалетів по дорозі. Електронні квитки також годяться.

8. Попросити у провідника купу різних речей, включаючи настільні ігри.
За правилами, у провідника можна безкоштовно попросити склянку, ложку, вилку, набір ниток та голок, предмети догляду за одягом та взуттям, медикаменти, а також настільні ігри – шашки, шахи та доміно!

Зізнайтеся, ви не знали про всі ці послуги! Поділіться цим списком із тими, хто їздить поїздами!

    Друзі, Вам подобається ця стаття?
    Поділіться з друзями!