«Не їжте їх:», – завідувач лабораторії б’є на сполох через популярний фруктЙдеться про помело, у яких виявили шкідливі речовини. Окрім того, Держспоживслужба зобов’язала торгові мережі вилучити з продажу цитрусовий фрукт імпортера VITA FRUIT Sp. z o.o.

«Можливо, ви звернули увагу, що недавно у багатьох магазинах у продажу з’явилося багато великих цитрусових фруктів, які називаються помело. Хто уже купив – не їжте їх! Сьогодні стало відомо, що у них виявлено небезпечний пестицид ізокарбофос! Мова йде лише про ту партію цих фруктів, яка була забракована і має бути вилучена із торгівлі», – пише на свій сторінці у facebook завідувач лабораторії обміну речовин ім. С.Гжицького Юрій Салига.

Фахівець також пояснює, що це за пестицид і чим він може загрожувати організму людини:

«Ізокарбофос належить до класу фосфорорганічних сполук, які є надзвичайно токсичні і небезпечні для здоров’я людини! Наша лабораторія досліджує їхню токсичність уже понад 10 років і головне, що я можу з усією відповідальністю сказати – небезпека фосфорорганічних пестицидів є значно вища, ніж уявляє пересічний споживач!


Ці сполуки діють на більшість систем організму, але найбільше – на нервову систему, на мозок!!! Чим молодший організм – тим небезпечніша дія!!! Наслідки впливу цих сполук можуть проявитися навіть через багато років і на наступному поколінні! Це дуже і дуже серйозна небезпека! Звичайно, що один-два забруднених фрукти – це не смертельно, але краще не споживати навіть мінімальних кількостей фосфорорганічних сполук».

Юрій Салига наголошує на тому, що інші фрукти також можуть бути певною мірою забруднені фосфорорганічними пестицидами і радить таке:


«Щоб застерегтися від їх можливого потрапляння в організм робіть наступне:

Обов’язково мийте їх теплою водою перед споживанням. Ще краще – замочіть їх на 20 хв у слабкому розчині соди. Не вживайте у їжу шкірку цих фруктів».

    Друзі, Вам подобається ця стаття?
    Поділіться з друзями!