Це торакальний хірург, завідувач торакальним відділенням, Євген Левченко. За свою кар’єру він провів понад півтори тисячі операцій, він врятував сотні життів.
Це історія про одну з найскладніших операцій. Це сталося в 2009 році. 17-річна дівчина, яка була приречена, від неї відмовилися інші хірурги. Операція тривала 18 годин, Євген Володимирович видалив 42 метастази в лівому легкому.
Але хірург знав, що залишилося безліч мікроскопічних відростків, їх було побачити неможливо, але вони обов’язково б проросли. Тоді доктор прийняв рішення підключити метод ізольованою химиоперфузиї. Це спосіб, що дозволяє обробити легке концентрованим складом хімічних ліків, при цьому орган відключають від загального кровотоку. Така технологія є авторською, її запатентувала в НМИЦ онкології ім. Петрова.
«Концентрація цитостатиків в таких операціях в сотні разів вище, ніж при високодозної хіміотерапії, — каже хірург, — щоб убити нереалізовані ще метастази. Потім протягом півгодини легке промивається від цитостатика і включається назад у загальний кровообіг. Сама методика — дуже складна», – розповів хірург«Аргументам і фактам».
Так бригаді лікарів на чолі з Євгеном Володимировичем провели унікальну операцію та врятували життя юної дівчини! Вона хворіла на рак вже 4 роки, перенесла кілька важких курсів хіміотерапії і кілька складних операцій.
Євген Левченко отримав премію ім. Перельмана, але, за словами хірурга, головний подарунок отримала пацієнтка і це – життя.
Хірург розповів, що рак зовсім не вивчене захворювання. Невідомо чому раптом починається різке зростання ракових клітин у людини. Неясно, чому в однієї людини прогрес у лікуванні настає відразу, а в іншого – ні. Але медицина вдосконалюється й ті види раку, які ще 20 років тому були вироком, зараз лікуються у 90% пацієнтів.
«Ми, онкологи, працюємо на території смерті. Старенька, так скажемо, вже мітки поставила, – говорить хірург. – Наше завдання ці мітки або змити, або дати ще час. Ми наче стоїмо і намагаємося виловити людей з цієї річки, яка їх забирає, кого вдається вихопити. Дати їм можливість побути ще на цьому березі».
Кілька років тому Євген Володимирович провів першу в світі операцію з аутотрансплантації трахеї, яка була вирощена зі стовбурових клітин пацієнтки. Сім’я Євгена Левченка – це ціла династія лікарів. Дружина – лікар-хіміотерапевт, працює у своїй професії вже 20 років, старший син Микита – торакальний хірург, а молодший Валерій трудиться в онкодиспансері в Ставраполе.
«Я відчуваю, що я не даремно живу на цьому світі, – констатує Левченко. – Я щаслива людина, тому що я можу допомогти людям залишитися в цій долині життя без хвороб і страждань». Після унікальної операції у пацієнтки не було жодного рецидиву за 8 з половиною років! Це перемога, перемога наших фахівців над таким складним діагнозом.
Друзі, Вам подобається ця стаття?
Поділіться з друзями!