Хірург 19 годин оперував дівчину і врятував їй життя. Він вручну видалив 42 метастазиЦе торакальний хірург, завідувач торакальним відділенням, Євген Левченко. За свою кар’єру він провів понад півтори тисячі операцій, він врятував сотні життів.

Це історія про одну з найскладніших операцій. Це сталося в 2009 році. 17-річна дівчина, яка була приречена, від неї відмовилися інші хірурги. Операція тривала 18 годин, Євген Володимирович видалив 42 метастази в лівому легкому.

Але хірург знав, що залишилося безліч мікроскопічних відростків, їх було побачити неможливо, але вони обов’язково б проросли. Тоді доктор прийняв рішення підключити метод ізольованою химиоперфузиї. Це спосіб, що дозволяє обробити легке концентрованим складом хімічних ліків, при цьому орган відключають від загального кровотоку. Така технологія є авторською, її запатентувала в НМИЦ онкології ім. Петрова.

«Концентрація цитостатиків в таких операціях в сотні разів вище, ніж при високодозної хіміотерапії, — каже хірург, — щоб убити нереалізовані ще метастази. Потім протягом півгодини легке промивається від цитостатика і включається назад у загальний кровообіг. Сама методика — дуже складна», – розповів хірург«Аргументам і фактам».


Так бригаді лікарів на чолі з Євгеном Володимировичем провели унікальну операцію та врятували життя юної дівчини! Вона хворіла на рак вже 4 роки, перенесла кілька важких курсів хіміотерапії і кілька складних операцій.

Євген Левченко отримав премію ім. Перельмана, але, за словами хірурга, головний подарунок отримала пацієнтка і це – життя.


Хірург розповів, що рак зовсім не вивчене захворювання. Невідомо чому раптом починається різке зростання ракових клітин у людини. Неясно, чому в однієї людини прогрес у лікуванні настає відразу, а в іншого – ні. Але медицина вдосконалюється й ті види раку, які ще 20 років тому були вироком, зараз лікуються у 90% пацієнтів.

«Ми, онкологи, працюємо на території смерті. Старенька, так скажемо, вже мітки поставила, – говорить хірург. – Наше завдання ці мітки або змити, або дати ще час. Ми наче стоїмо і намагаємося виловити людей з цієї річки, яка їх забирає, кого вдається вихопити. Дати їм можливість побути ще на цьому березі».

Кілька років тому Євген Володимирович провів першу в світі операцію з аутотрансплантації трахеї, яка була вирощена зі стовбурових клітин пацієнтки. Сім’я Євгена Левченка – це ціла династія лікарів. Дружина – лікар-хіміотерапевт, працює у своїй професії вже 20 років, старший син Микита – торакальний хірург, а молодший Валерій трудиться в онкодиспансері в Ставраполе.

«Я відчуваю, що я не даремно живу на цьому світі, – констатує Левченко. – Я щаслива людина, тому що я можу допомогти людям залишитися в цій долині життя без хвороб і страждань». Після унікальної операції у пацієнтки не було жодного рецидиву за 8 з половиною років! Це перемога, перемога наших фахівців над таким складним діагнозом.

    Друзі, Вам подобається ця стаття?
    Поділіться з друзями!