Ніколи не кричіть на дитину: спершу запитайте у себе, чи все робите правильно.Виховання дитини – цікава і клопітка щоденна праця. Тут не вийде взяти вихідний чи піти у відпустку. Батьки повинні розуміти, що буде дуже важко, але від цього залежатиме майбутнє дитини.

Дитяча психіка дуже вразлива. Слід відповідально підійти до методів виховання. Ніколи не кричіть на дитину і не карайте фізично. Це не принесе позитивних результатів, а тільки розвине агресію, злість, невпевненість в собі.

Чому крик небезпечний для дитини?
По-перше, від підвищення голосу і грубих висловлювань в організмі виробляється гормон стресу. Дитина не може ні думати, ні робити висновки. Вся інформація просто блокується, тому висновків ніяких не буде.

По-друге, така модель поведінки простежується у підлітків під час спілкування з іншими дітьми. Вони вирішують спірні питання криком, образами, бійками. У маленьких дітей виникає затяжна депресія. Доведено, що самооцінка дитини дуже страждає, якщо на неї кричати. З’являються різні комплекси.


Зазвичай проблема поганої поведінки дитини криється в самих батьках. Не слід після кожної помилки підвищувати голос чи ображати дитину. Розберіться зі своїми почуттями. Всі особисті труднощі і невдачі не переносьте на стосунки з дітьми.

Зламана річ чи погана оцінка – не привід принижувати гідність маленької особистості. Також не слід завищувати очікування щодо успішності та поведінки. Ніхто не ідеальний. Дозвольте дитині бути собою і не намагатися вгодити вам.


Запам’ятайте: виховувати треба не словами, а вчинками. Саме ваші дії копіює дитина. Якщо вам щось не подобається, спершу запитайте у себе, чи все робите правильно.

    Друзі, Вам подобається ця стаття?
    Поділіться з друзями!