Громадяни, які отримали громадянство іншої країни, повинні бути позбавлені громадянства України автоматично – без довгих судів і процедур: блогер!Як інформує Replyua.net, блогер Сергій Марченко пише у себе в Facebook, в Україні давно пора щось робити з громадянством. Половина Закарпаття має громадянство Угорщини, половина Галичини – Польщі, половина Донбасу – Росії.

Практично весь політикум і великий бізнес має десяток різних паспортів. І, коли потім депутатом або мером обирають громадянина Росії, як на довиборах в Добропіллі, влада зі стурбованим обличчям чеше ріпу і розводить руками.

Сергій Марченко відзначає, законодавство про громадянство треба міняти: громадяни, які отримали громадянство іншої країни, повинні бути позбавлені громадянства України автоматично – без довгих судів і процедур. Повернення до громадянства України має бути складним і витратним для тих, хто свого часу відмовився від нашого громадянства.

Як варіант – постійне проживання на території України не менше 10 років в статусі особи без громадянства та сплата істотного грошового внеску за повернення громадянства. Особи, які постійно проживають в Україні і набули громадянство інших країн, повинні самі повідомити про зміну громадянства.


У разі приховування громадянства іншої країни, такі люди повинні нести кримінальну відповідальність. Державний службовець або депутат, який приховав іноземне громадянство, повинен понести сувору кримінальну відповідальність – як за тяжкий злочин.

«Мабуть, це досить радикальні пропозиції і, можливо, в кращих демократіях такі покарання виглядають занадто суворими. Але ситуація з громадянством почала впливати на національну безпеку і потрібні екстраординарні заходи, щоб це зупинити », – написав блогер.


    Друзі, Вам подобається ця стаття?
    Поділіться з друзями!