Дiдyсь зaпoвідав свoєму онyкy стареньку книгу. Але чepeз 40 poків онyк зpoзумів, щo дід залишив йoмy цілий стaтoкЧоловік вирішив розлучитися з сімейною реліквією, яка дісталася йому від улюбленого діда. Але він навіть не підозрював про реальну вартість старовинної книги, подарованої багато років тому.

Аукціонний дім Hansons провів дійсно унікальні історичні торги: з молотка пішов перший англомовний екземпляр книги Ісаака Ньютона “Математичні начала натуральної філософії”, який вийшов в 1729 році. Спочатку лот оцінили в 8 тисяч фунтів(понад 10 000 доларів США), але переможець аукціону віддав за нього 24 тисячі фунтів (понад 31 000 доларів США).

Книжковий експерт Джим Спенсер розповів, що така сума — рекорд для їхнього аукціонного будинку:

“Це вражаюча сума, але це і неймовірно рідкісна книга, яка була надрукована тиражем всього в кілька сотень примірників. Найперше видання “Математичних начал” було опубліковано в 1687 році на латині, воно йде на аукціонах за мільйони доларів. Нам дісталося перше видання англійською мовою, перекладене Ендрю Моттом, і це одна з найцінніших речей, що потрапляла до нас.”


Сама поява першого англомовного видання Ньютона — це вражаюча історія про зв’язок між онуками та їх родичами. А почалося все з того, що під час карантину на пошту аукціонного будинку прийшов лист від француза, жителя Нормандських островів. Чоловік розповів, що йому належить старовинна книга, і він хотів дізнатися, скільки б міг виручити за неї.

Фахівці Hansons Auctioneers спочатку поставилися скептично до заяви можливого клієнта, але коли він особисто з’явився на порозі організації з книгою в руках, перед ним вишикувалася черга, щоб просто доторкнутися до такої реліквії.


Володар Opus Magnum Ісаака Ньютона, який побажав зберегти своє ім’я в таємниці, дякує за таку щедру спадщину своєму дідусю. Саме він завдяки щасливому випадку придбав книгу в середині 1950-х років і заповідав її улюбленому онукові після своєї смерті в 1980 році:

“Я добре пам’ятаю свого дідуся. Мені було 14 років, коли він помер. Він був дивовижною людиною, самодостатньою і освіченою, піднявся з крайньої убогості і став гідною людиною.”

Тому може саме час перевірити всі подарунки від бабусь і дідусів на предмет їх рідкості та коштовності.

    Друзі, Вам подобається ця стаття?
    Поділіться з друзями!