7 вправ для відновлення після вірусних захворювань і пневмоніїЦі не дихальні вправи допоможуть відновитися після перенесеного вірусу або пневмонії. Крім того, вони будуть корисні при дихальній недостатності, бронхіальній астмі та тим, хто курить. Вам не будуть потрібні спеціальні пристосування. Просто приділіть собі 5 хвилин в день.

Пропонуємо вправи (не дихальні) для бронхів і легенів, які допомагають швидше відновити органи дихання після перенесеного бронхіту, пневмонії або вірусної інфекції, що дала ускладнення. Ще ці вправи допомагають пацієнтам при задишці, при дихальної недостатності. Корисні вони і курцям. Крім того, запропоновані вправи допомагають нормалізувати тиск. При бронхіальній астмі дана гімнастика теж може бути корисною (тільки не в сам момент нападу, а як метод поліпшення роботи дихальної системи).

Вправи для органів дихання
Вправа №1
Початкове положення (як і для всіх наступних вправ) – сидячи на стільці, спина пряма. Злегка зігнуті руки перед собою. Повільно розводимо їх в сторону і робимо вдих. Виконуємо дію плавно, не поспішаючи, 5-6 разів.

Вправа №2
Складніша версія першої вправи. Початкове положення – те ж. Робимо заздалегідь вдих. І тепер розводимо руки на видиху. Назад зводимо руки – вдих. Виконуємо три рази.


Вправа №3
Розставляємо руки вниз і трохи в сторони. Робимо вдих і одночасно розгортаємо руки злегка назовні. Груди подаємо вперед. Видих – розслаблюємо руки. Виконуємо 5-6 разів.

Вправа №4
Долоні на талії. Робимо вдих, одночасно подаємо лікті назад, зводимо лопатки, груди злегка вперед. Видих – розслабляємося. Робимо 5-6 разів.


Вправа №5
Руки перед собою. Піднімаємо майже випрямлені руки вгору – вдих. Опускаємо руки назад вниз – видих. Повільно, плавно руки вгору – вдих, вниз – видих. Виконуємо 5-6 разів.

Вправа №6
Складніший варіант попередньої вправи. Руки перед собою. Підіймаємо їх вгору, робимо одночасно вдих – і в крайній точці трохи затримуємо дихання і трохи довдихнути повітря в легені. Видих – розслабилися, руки вниз. Виконуємо 3 рази. Якщо робити вправу некомфортно – цей варіант можна пропустити.

Вправа №7
Сідаємо зручно, розслаблюємо руки та шию. Тепер повільно вдихаємо через ніс, рахуючи до 2 або до 3. На видиху стуляємо губи та повільно видихаємо через зімкнуті губи, рахуючи до 4 або до 6. Видихаємо вільно, не форсуємо видих і не затримуємо дихання.

Тепер виконуємо все те ж саме, але видих робимо через кулак. Тобто ми повільно вдихаємо через ніс, рахуючи до 2 або до 3, і потім видихаємо через кулак, рахуючи до 4 або до 6. Головне, щоб видих був майже у два рази довше, ніж вдих. Дихати таким чином потрібно від 2 до 5 хвилин.

Коли ви будете робити цю вправу, зверніть увагу, що робити вдих і видихати важливо спокійно, розслаблено, не затримувати дихання.

Всі ці вправи корисно робити 1 раз в день в будь-який час (але не після їжі). Тривалість курсу цієї гімнастики не обмежена. Це корисно знати! Важкі хвороби бронхів або легенів однієї тільки гімнастикою вилікувати, звичайно, не вийде.

    Друзі, Вам подобається ця стаття?
    Поділіться з друзями!