У Чopному морі знайшли гітлерівський підводний човен: В побачене світ ще довго не зможе повіритиВійськово-морські сили Туреччини виявили німецький підводний човен часів Другої світової війни на дні Чорного моря недалеко від турецького узбережжя, повідомляють Коментарі та турецька газета Sabah .

За її даними, субмарина типу U-23 була випадково знайдена в ході зйомок документального фільму телеканалом TRT, які велися за підтримки ВМС республіки. Турецьке пошуково-рятувальне судно «Акин» виявило підводний човен в 3 км від населеного пункту Агва на глибині 40 м, а також дві корабельні торпеди.

Підводні човни вирушали нацистами в Чорне море в рамках плану «Барбаросса», але Туреччина закрила свої протоки для військових кораблів відповідно до конвенції Монтре. У зв’язку з цим німцям довелося транспортувати їх в розібраному стані з міста Кіль в румунський порт Констанца, де підводні човни і збиралися.

Субмарини фашистської Німеччини в акваторії Чорного моря провели 56 операцій проти Військово-морського флоту СРСР з жовтня 1942 по серпень 1944 року. До кінця війни ВМФ потопив три німецькі підводні човни і захопив базу в Констанці.


Після цього фашистська Німеччина закликала Туреччину відкрити протоки Дарданелли і Босфор для трьох підводних човнів (U-19, U-20 і U-23), які на той момент по суті були заблоковані в Чорному морі, але отримала відмову турецької сторони. 

У зв’язку з цим екіпажі підводних човнів отримали наказ потопити субмарини і висадитися на сушу в Туреччині. Нацистські моряки були затримані й утримувалися в місті Бейшехир в провінції Бурса на протязі півтора років.


    Друзі, Вам подобається ця стаття?
    Поділіться з друзями!