7 листопада — Дмитpiвська пoминальна cyбoта: що потрібно зpoбити кoжному в цeй дeньХристиянський світ в суботу перед 8 листопада, днем пам’яті великомученика Димитрія Солунського, вшановує і поминає своїх покійних родичів.

Цей день називають Димитрівською батьківською суботою. У 2020 році поминальна субота припадає на 7 листопада.

Церква гласить, що ще князь Дмитро Донський започаткував поминання загиблих воїнів. Це сталося у 1380 році після битви на Куликовому полі з татарами. Хоча бій був переможним, але кількість загиблих вражала. Щоб їхні душі знайшли спокій, князь здійснив поминання солдат.

Ця дата закріпилася і шанується донині. Та зараз поминають не тільки воїнів, а й всіх родичів, знайомих та близьких. За багато років цей день «обріс» традиціями та звичаями. Предки вважали, що до цієї дати треба обов’язково навести лад в домі, на городі, в саду.


Страви теж були святкові: кутя, м’ясо, млинці. Не забували і про улюблені страви покійних родичів. Слід було окремо залишити трохи їжі для померлих. За столом годилося згадувати добрим словом тих, кого вже нема в живих.

Все ж головним обов’язком було і є – прийти у храм на панахиду. Щира молитва до Господа за упокій душі – найбільша шана, яку ми віддаємо померлим. Ще слід засвітити свічку у церкві, можна принести для поминання покійних їжу і вино.


Не можна забувати про кладовище. Слід відвідати могили померлих, замовити відправлення панахиди, принести поминальні обіди. Молімося щиро за душі людей, які нас любили. Вони так цього потребують!

Джерело

Друзі, Вам подобається ця стаття?

    Друзі, Вам подобається ця стаття?
    Поділіться з друзями!