“Що відбувається з тілом через годину після випитої банки коли…”Ви коли-небудь думали над тим, що відбувається всередині вашого тіла після того, як ви випиваєте банку газованої води? Фармацевт Ніраж Найк склав інфографіку, яка детально пояснює ці процеси. В англомовному інтернеті вона миттєво стала вірусної, оскільки історію підхопили всі провідні світові видання. Ми зараз швиденько розповімо про найголовніше.

Через перші 10 хвилин : по вашому організму доводиться потужний удар від 10 ложок цукру (це, між іншим, його рекомендована Добова доза). Але ви не відчуваєте цю надмірну солодкість: фосфорна кислота її пригнічує. Навіщо ж тоді в Колу додають стільки цукру? Відповідь проста: він викликає прилив допаміну (гормон мотивації і задоволення), тобто вас по суті підсаджують на солодкий наркотик.

Через 20 хвилин : рівень цукру в крові швидко падає. Це викликано різким викидом інсуліну. Ваша печінка реагує на ці метаморфози і все надлишки цукру переробляє в жир.

Через 40 хвилин : Організм починає поглинати кофеїн, що міститься в банку. Ваші зіниці розширюються, а кров’яний тиск – підвищується. Печінка починає викидати в кров надлишки цукру. Аденозин блокує рецептори втоми в вашому мозку – і ось, ви вже не відчуваєте сонливості.


Через 45 хвилин : Допамін, вивільнений в результаті вживання Кока-коли, продовжує стимулювати центри задоволення вашого мозку. Ви все ще в піднесеному настрої. На фізичному рівні це працює так само, як і у випадку з героїном, до речі.

Через 60 хвилин : фосфорна кислота зв’язує кальцій, магній і цинк у вашому кишечнику. Це прискорює метаболізм, але в той же час знищує ваші зуби і кістки.


Коли проходить більше 60 хвилин : в гру вступають сечогінні властивості кофеїну. Вам дуже хочеться в туалет по-маленькому.

Ще пізніше : ви знову хочете що-небудь солоденьке. “Кола ще залишилася?” . Якщо ні, ви станете млявим, дратівливим, і витратите останні годину-дві робочого часу абсолютно бездарно.

Ось що ще розповідає Найк:
“Коли я працював фармацевтом, то бачив, які довгострокові ефекти надає на людей газована. Майже всі клієнти нашої компанії – це люди, які випивають в день одну-дві банки газованої води. Потім вони починають купувати серцеві препарати, ліки від тиску та діабету. А ще вони без кінця лікують зуби і частіше за інших страждають від переломів “.

Так що наступного разу, коли підете в магазин, не купуйте газовані напої. Найк радить замість цього потурбуватися покупкою соку лимона або лайма.

І ось ще що: кожен день в світі продається 1,6 млрд баночок і пляшок з Coca-Cola всередині! Ви вважаєте, це нормально? джерело

    Друзі, Вам подобається ця стаття?
    Поділіться з друзями!