Користувачі мережі знайшли сюжет, в якому йдеться про те, що в Омській області Російської Федерації зараз проживають близько 60 тисяч українських родин, які раніше жили в Криму. 100 років тому в Криму розмовляли українською мовою. Переселенці в Омську область, село Крим(таку назву) з чорноморського півострова, розмовляють досі українською мовою.
«Навіть сто років тому в Криму розмовляли українською мовою», «Так чий Крим, Путін?», «Навіщо ти посварив два народи?» — звертаються вони до президента РФ.
«У цьому Криму морський прибій не почуєш. Навколо засніжена рівнина і березові ліси. Майже в 4 тисячах кілометрів від чорноморського півострова в Сибіру знаходиться село з такою ж назвою — Крим», — йдеться в сюжеті.
Сто років тому в сибірське село замість тих, що пішли казахстанських кочівників приїхали вихідці з заселеного українцями Криму. У місцевому музеї досі зберігаються фрагменти їх бричок і вцілілі горщики, які тут називають «глечиками».
Незважаючи на те, що замість винограду і персиків у цьому селі ростуть низькорослі берези та яблуні, а шум морського прибою замінили хуртовини, жителі вважають себе українцями.
Зокрема, рушники і подушки тут прикрашають рідними візерунками, в кожному будинку чути українська мова, а гостей пригощають варениками або салом. У назві свого села кримчани нічого особливого не знаходять. Тільки в місті доводиться пояснювати, звідки саме ти приїхав.
Про це розповідає староста села Іван Купан: він ніколи не був в Криму, про який розповідали бабусі, народився і виріс у Сибіру.
«Та чим тут не Україна!?» — хвалиться староста. До того ж вихідці з Криму стали сусідами переселенців з Одеси й Полтави. В Омській області зараз близько 60 тисяч українських сімей. Джерело
Друзі, Вам подобається ця стаття?
Поділіться з друзями!