Тo чий Cибip, Путін?! Тут 60 тисяч українських родин говорять рідною мовою і готові полягти за УкраїнуКористувачі мережі знайшли сюжет, в якому йдеться про те, що в Омській області Російської Федерації зараз проживають близько 60 тисяч українських родин, які раніше жили в Криму. 100 років тому в Криму розмовляли українською мовою. Переселенці в Омську область, село Крим(таку назву) з чорноморського півострова, розмовляють досі українською мовою.

«Навіть сто років тому в Криму розмовляли українською мовою», «Так чий Крим, Путін?», «Навіщо ти посварив два народи?» — звертаються вони до президента РФ.

«У цьому Криму морський прибій не почуєш. Навколо засніжена рівнина і березові ліси. Майже в 4 тисячах кілометрів від чорноморського півострова в Сибіру знаходиться село з такою ж назвою — Крим», — йдеться в сюжеті.

Сто років тому в сибірське село замість тих, що пішли казахстанських кочівників приїхали вихідці з заселеного українцями Криму. У місцевому музеї досі зберігаються фрагменти їх бричок і вцілілі горщики, які тут називають «глечиками».


Незважаючи на те, що замість винограду і персиків у цьому селі ростуть низькорослі берези та яблуні, а шум морського прибою замінили хуртовини, жителі вважають себе українцями.

Зокрема, рушники і подушки тут прикрашають рідними візерунками, в кожному будинку чути українська мова, а гостей пригощають варениками або салом. У назві свого села кримчани нічого особливого не знаходять. Тільки в місті доводиться пояснювати, звідки саме ти приїхав.


Про це розповідає староста села Іван Купан: він ніколи не був в Криму, про який розповідали бабусі, народився і виріс у Сибіру.

«Та чим тут не Україна!?» — хвалиться староста. До того ж вихідці з Криму стали сусідами переселенців з Одеси й Полтави. В Омській області зараз близько 60 тисяч українських сімей. Джерело

    Друзі, Вам подобається ця стаття?
    Поділіться з друзями!