Кричіть і махайте руками: “Пам’ятка про правила спілкування з циганами-гіпнoтизерами!”Напевно, немає людини, яка жодного разу про це явище не чула. Так у чому феномен цього явища? Чи можна протистояти гіпнозу? І як це зробити? 

Циганська школа

Історія гіпнозу йде корінням в глибоку старовину, в різні часи його вивчали Парацельс, Авіценна, Антон Франц Месмер, Фрейд, Бехтерєв і багато інших вчених. Однак циганський гіпноз розвивався паралельно. Народився він на східних базарах і не залишив ніяких документів про авторів і їх дослідження. Зате за багато років майже до досконалості відточив ефективну практику. 

Уміння передається з покоління в покоління по жіночій лінії. Лікнеп проходять всі дівчатка в таборі, але потім з них відбираються найбільш здібні, вони і ведуть головну партію, інші — на підхваті. 

Цікаво, що подібний дар вважається «Божим», а відмова від нього — гріхом. Цигани взагалі-то народ надзвичайно талановитий: у них швидкий, точний і гострий розум. Ті, хто кочують по світу, часто вже не навчаються в школі, не займаються освітою в традиційному європейському розумінні цього процесу, зате миттєво схоплюють мову тієї країни, на території якої знаходяться. Добре розвинені у них також логічні і математичні здібності. 


Психологія гіпнозу

Зазвичай все починається з простого питання: «Котра година»? або «Як пройти…»? На такі звернення будь-яка людина відповідає автоматично і …первинний контакт встановлений. Далі пані розсипається в подяках і пропонує поворожити, абсолютно безкоштовно: «Ні копієчки не візьму, провалитися мені цьому місці! А я вже бачу — велика удача тебе чекає».

Це дуже цікавий момент. Ще за часи стародавньої Київської Русі існувала віра, що в кожному з нас живе три особи: людина зовнішня — яка думає, розмовляє, здійснює вчинки, людина внутрішня — по суті, уособлює наш організм, з усіма його потребами і функціями, і спостерігач — безсмертна душа. Якщо перші двоє живуть в голові, ще точніше, в мозку, то останній — в серці. Він — наша честь і совість. Ось цього самого спостерігача і намагається, в першу чергу, відключити циганський гіпноз. 


Пропозиція швидкої і вигідної халяви, звернена безпосередньо до людини внутрішньої, покликана пробудити найнижчі інстинкти. 

Висновок: то не будьте корисливі, бійтеся того, що падає в руки прямо з неба, плата за такий «сюрприз» може перевищити його подвійно, а то і втричі.

Основні технології

Зрозуміло, безкорисливість і секромність виховуються роками, та й то не завжди успішно.

А тому, піймавши клієнта на гачок, ворожка усіма силами намагається утримати його увагу: «Проблеми у тебе на роботі, немає щастя в особистому житті, погано з грошима, неважливо зі здоров’ям». 

Зрозуміло, що немає абсолютно щасливих людей, а значить, якийсь із пострілів обов’язково потрапить в ціль. 

Безперервна мова, яка то сповільнюється, то прискорюється, стає то гучною, то тихою, швидко інформаційно перевантажує мозок. Плюс ворожка відразу підлаштовується під дихання співрозмовника, його міміку, жести, інтонацію голосу, що викликає підсвідому симпатію. 

Далі все зовсім просто: якщо жертва легко піддається гіпнозу — віддасть все сама, якщо процес йде більш важко — одна дівчина заговорює вам зуби, відволікає увагу, а інші «прилаштовують ноги» сумці та вашому гаманцю. 

На все про все йде хвилин 5-10. І ось вже шахрайки розчинилися в натовпі, а ви стоїте з відкритим ротом, не розуміючи, як вас так легко обдурили.

Як не піддатися гіпнозу

Чи можна протистояти шахраям? Не тільки можна, а й треба. Як відомо найкраща бійка, та якій вдалося уникнути. Побачили ворожок — обійдіть їх десятою дорогою.  

Посміхніться, або зробіть сердите обличчя — до щасливих, впевнених, а також агресивних людей шахраї пристають набагато рідше, ніж до втомлених, розсіяних і пригнічених. 

«Якщо все ж контакт виник, — радить психолог Микола Колокольцев, — не давайте заволодіти вашою увагою: не слухайте, що вам говорять, задавайте питання самі і не по темі, наприклад: «А ти хустину свою де купила? Скільки віддала?» Як варіант, вдаючи приглухуватість або просто не дуже розумного: «А? Не чую! Що ви сказали? А як це розуміти? А що конкретно ви хочете дізнатися?» Врешті-решт, самі запропонуйте поворожити. Все це введе в ступор, зламає зловісний сценарій, на який вас намагаються спровокувати.

Розмахуйте руками, робіть несподівані рухи, останнє особливо важливо, адже циганка копіює вашу міміку і жести. Їй або доведеться робити те ж саме, що погодьтеся, смішно, або розірвати контакт. Можна підстрибнути і закричати щось на кшталт: «Поліція»! або «Пожежа»! 

Деякі чоловіки зізнаються, в подібній ситуації їх рятувало міцне, нецензурне слово.

Не провокуйте

Не важливо, який спосіб виберете ви, головне — бути впевненим, що він подіє, тоді це дійсно станеться. І швидше йдіть. Не бійтеся, що летячих в слід обіцянок проклясти і наслати на вашу голову тяжкі лиха. Ви ж розумна людина і розумієте, що таке малоймовірно. 

До того ж цигани самі люди віруючі і не зважаться на подібний крок через побоювання неминучої розплати.

    Друзі, Вам подобається ця стаття?
    Поділіться з друзями!