Чому потрібно навчити своЇх мам та бабусь виконувати позу зігнутої свічкиЧасто люди відмовляються займатися вдома, аргументуючи це тим, що багато вправ вони зробити не можуть, а від пари-трійки толку не буде.

Це неправильний спосіб мислення. Навіть одна вправа може значно покращити твоє самопочуття. Наприклад, ось ця вправа на спину і ноги благотворно впливає практично на весь твій організм.

Вправа на спину та ноги
Йога дала нам багато чудових вправ, які може виконувати кожен. Їхня складність легко коригується в залежності від можливостей людини. Одна з найпотрібніших у наш час асан – Віпаріта Карані (поза зігнутої свічки).


Чому саме ця поза настільки потрібна сучасній людині ? Вся її позитивна дія ґрунтується на перевернутому стані твого тіла. Всі процеси, що відбуваються в нашому організмі, протікають у зворотному напрямку саме у цій позі.


Вона сприяє зняттю стресу та напруги. Завдяки такому розташуванню ніг і спини ми можемо повністю розслабитися. Як і в багатьох інших асанах йоги, в цій позиції не потрібна активна дія. Тому вона добре підійде тим, хто втомився протягом робочого дня.

Тобі подобається те, що читаєш? Постав нам «Подобається» у Фейсбуці і обов’язково поділися статтею з друзями!

Як правильно прийняти позу зігнутої свічки

  • Сядь лівим боком до стіни.
  • Акуратно ляж на правий бік. Стеж за тим, щоб обидві сідниці торкалися стіни.
  • Повільно закинь ноги на стіну, допомагаючи собі руками, і перейди на лівий бік.
  • Розслаб руки і опусти їх долонями вниз, якщо відчуваєш, що тобі необхідно заспокоїтись і заземлитися. Ця позиція найбільше підходить для вечора.

Для ранкової вправи краще розгорнути долоні, щоб бути відкритим до прийняття енергії.

Початківцям краще не перепрацьовувати і зберігати цю позицію не більше 10 хвилин. Поступово варто збільшити час утричі. Що можна зробити, якщо в позі зігнутої свічки тобі незручно лежати? Спробуй підкласти під поперек невеликий м’який валик чи подушку. Сідниці та п’яти повинні бути розташовані якомога ближче до поверхні стіни.

Щоденна практика допоможе покращити травні процеси, а також зніме м’язову напругу. Чарівність у тому, що в цій позиції тобі зовсім не треба рухатися. У цьому випадку менше означає краще. Можна послухати музику або аудіокнигу. А можна і трохи подрімати.

    Друзі, Вам подобається ця стаття?
    Поділіться з друзями!