24 січня — преподобного Феодосія Великого. Що потрібно зробити в цей день24 січня, православний світ вшановує пам’ять двох святих Феодосія Антиохійського та Феодосія Великого. Народна назва цього дня Феодосій Весняк.

Феодосій Антиохійський ще в юності покинув домівку та під час подорожей знайшов притулок біля міста Росс. Проживаючи в келії він постійно молився та дотримувався посту. Люди дуже поважали його молитви та постійно просили про допомогу, особливо моряки. Феодосій заснував монастир Маратонскую кіновію, щоб провести залишок життя наодинці з молитвою.

Феодосій Великий також покинув рано родину та оселився в печері, де 30 років провів у молитві. Згодом в нього з’явилися учні. Їх ставало так багато, що довелося заснувати монастир. За все життя він зробив чимало чудес, якими спасав життя цілого народу та попереджав про небезпеку. Помер він у віці 105 років та був похований в його печері.

Традиції на Феодосія.


  • Щоб не захворіти взимку, потрібно в цей день провести обряд окурення всієї оселі.
  • Дітей потрібно закутати в шкуру тварин або шубу для міцного здоров’я.
  • За повір’ям, на вулиці підсилюються морози через те, що нечисті, яку вигнали на вулицю під час святок, нічим зайнятися й вона начакловує морози.

Прикмети на Феодосія.

  • Сильний мороз в цей день, до затяжних холодів.
  • Тепла погода на Феодосія, до ранньої весни.

Джерело


Друзі, Вам подобається ця стаття?

    Друзі, Вам подобається ця стаття?
    Поділіться з друзями!