Сьогодні ми святкуємо Собор Трьох Святих й розповідаємо, як правильно провести цей деньТрадиційно 12 лютого усі віряни оспівують трьох святих архієпископів – Іоанна Золотоустого, Григорія Богослова й Василія Великого.

Люди часто запитують, чому пам’ять цих трьох видатних постатей вшановується у один день, і пояснюється це тим, що ще здавна точилися суперечки, кого з них можна вважати найсвятішим і найбільш визначним. Їхній кінець настав, коли глибоко віруючому чоловікові уві сні явилися святі й закликали його покласти край марним сваркам і об’єднати три свята в одне.

Вважається, що пряжа у цей день приносить нещастя, тож з давніх-давен віруючі намагаються не порушувати це правило. Саме в 12 лютого наші пращури починали посилено готуватися до приходу весни й готуючись до тяжкої праці. Зокрема хазяйки заготовляли до посіву насіння, тоді як ґазди налагоджували своє приладдя. Молоді ж дівчата в цей час наспівували веснянки, намагаючись прикликати у такий спосіб весну.

До лісу на троє святих не ходили, через те, що лісові мешканці цього дня дуже агресивні. Люди вірили, що цього дня неможна сваритися, бо можна залишитися ворогами на весь рік. Будуйте плани в цей день – вони обов’язково збудуться.


Прикмети:

  • Якщо місяць на небі багряного кольору – буде вітер.
  • Влітку та восени будуть зливи – якщо в цей день дує сильний вітер.
  • Буде холодно, якщо дикі звірі йдуть у село.
  • Тепло буде, якщо миші бігають по снігу.
  • Холод настане, якщо виють вовки.
  • Хто народився 12 лютого – той розуміє тварин та птахів.

Добрий врожай буде, якщо навколо сонця видно круги.


Друзі, Вам подобається ця стаття?

    Друзі, Вам подобається ця стаття?
    Поділіться з друзями!