12 листопада — святого Зиновія. Що потрібно зробити кожній господині в цей день12 листопада, християни відзначають день святого Зиновія, єпископа Егейського та його сестри. У народі свято має назву Синичкин день.

Брат та сестра на ім’я Зиновій і Зиновія народилися в Каппадокії у християнській родині. Їх батьки рано пішли з життя й вони роздали весь свій спадок жебракам, а самі присвятили своє життя Всевишньому. Після цього у Зиновія з’явився дар, він міг зцілювати хворих, за допомогою молитви. На його рахунку було багато благочестивих вчинків, через що Зиновія обрали єпископом.

Під час гоніння християн хлопцю влаштували допит, але його віра була незламною. Коли Зиновія дізналася, що її брата піддають жорстоким мукам, вона одразу вирушила до нього. Зиновія зізналась імператору у християнській вірі та сказала, що хоче розділити з рідним братом його страждання. Всі спроби змусити брата та сестру відректися від Всевишнього були марними, тому Зиновія та Зиновію було страчено.

Традиції в цей день.
-Через те, що стає холодніше, синиці наближаються до людських осель. За традицією, небайдужі роблять для пташок годівнички та розвішують на деревах. У якості корму насипають гарбузове насіння, не солоне сало або арахіс.


-Цей день стає відкриттям сезону полювання та риболовлі. Якщо мисливцю вдасться вполювати звіра, тоді весь час зимового полювання буде вдалим.
-Також, в цей день проводять ворожіння. Жінки кидають крихти хліба або шматочки сала та спостерігають за синичкою. Якщо вона їсть підгодівлю — це принесе достаток в дім, а якщо сало — живність.

Народні прикмети в цей день.
-Синиця свистить — до погожого дня, а якщо пищить — до морозів вночі.
-Біля годівничок багато синиць, очікуйте на хуртовини та снігопад.
-До будинку прилетіла ціла зграя синиць — буде холодно.


    Друзі, Вам подобається ця стаття?
    Поділіться з друзями!