У Зеленського є можливість не допустити, щоб організатор «референдуму 2014» і громадянин РФ став нардепом, – МагераЯк інформує Replyua.net, колишній заступник голови ЦВК Андрій Магера пише у себе в Facebook, схоже сталося те, чого так все побоювалися.

На довиборах до Верховної Ради в Донецькій області перемогу здобув один з організаторів фейковкого «референдуму» в Донецькій області Андрій Аксьонов. Ця людина тепер може отримати мандат у ВР України на проміжних виборах на окрузі номер 50.

«Запитайте, як таке могло статися і як можна було цьому запобігти? На перше питання відповісти не зможу. А щодо, другого питання переконаний, що були підстави не допустити його реєстрації ще кандидатом, якби президент Зеленський видав указ про втрату Аксьоновим громадянства України через факту добровільного набуття громадянства Російської Федерації », – написав Магера.

За його словами, інформація про паспорт громадянина РФ відома з відкритих джерел, а балотуватися на виборах, як відомо, може тільки громадянин України.


Андрій Магера пише, проте, ситуація сьогодні не така вже й безнадійна. Що можна зробити? Потрібно зробити дві послідовні речі. По-перше, Зеленський на підставі статті 4, пункту 26 частини першої статті 106 Конституції України та пункту 1 частини першої статті 19 Закону України «Про громадянство України» видає указ про припинення (у зв’язку з втратою) громадянства України А. Аксьонова, враховуючи факт добровільне набуття громадянства іноземної держави (Російської Федерації).

По-друге, в разі визнання А. Аксьонова обраним народним депутатом України, Центральна виборча комісія на підставі пункту 3 частини п’ятої статті 61 та частини п’ятої статті 101 Закону України «Про вибори народних депутатів України» приймає постанову. Ця постанова про визнання А. Аксьонова таким, що не отримав депутатського мандата і одночасне призначення повторних виборів в окрузі номер 50.


Чистий правовий механізм для недопущення організатора «референдуму 2014» та громадянина РФ на посаді народного депутата України існує. Питання в іншому – чи готова держава діяти. Питання на сьогодні залишається відкритим.

    Друзі, Вам подобається ця стаття?
    Поділіться з друзями!