Пам’ятаймо наших Героїв… 29 червня 2016р. загuнув великий українець — Василь СліпакПам’ятаймо наших Героїв…
29 червня 2016р. загинув великий українець -Василь Сліпак.
***

Василь Сліпак ‒ співак зі світовим ім’ям та унікальним голосом. Співаки з таким діапазоном, які добре співають і високим, і низьким голосами, народжуються раз на століття. Він здобув блискучу кар’єру оперного соліста Паризької національної опери. Та коли на його Батьківщину вдерся ворог – змінив сцену на холодний бліндаж.

На фронт пішов добровольцем, взявши позивний «Міф» — скорочення від Мефістофель з його улюбленої опери «Фауст». Та спів не полишав і під час чистки зброї, і коли їхав на завдання. На позиціях не раз лунав у його виконанні Гімн України та повстанські пісні.

Василь Сліпак тричі був на фронті. Уперше поїхав на війну в травні 2015-го. Воював у Пісках у районі Донецького аеропорту. Брав участь у боях за Авдіївку в складі 1-ї окремої штурмової роти 7-го окремого батальйону Добровольчого українського корпусу.


Повернувся пораненим. Удруге поїхав на фронт у вересні того ж року, у Водяне, на лінію зіткнення, у жовтні повернувся до Парижа. Перебуваючи на передовій, перекладав французькою мовою сценарій українського фільму «Ми воїни».

У червні 2016 року Василь знову поїхав на Донбас, планував залишитися там на пів року, але 29 червня загинув у бою від кулі ворожого снайпера. Його загибель для всіх, хто знав Сліпака, була, як блискавка, як гучний постріл.


Згодом Василя Сліпака нагороджено орденом «За мужність» I ст. (посмертно), він став першим Героєм України серед добровольців. Похований на Алеї героїв Личаківського цвинтаря Львова.
Вічна і світла пам»ять Герою!

Друзі, Вам подобається ця стаття?

error: Вміст захищено !!