Мінімальну пенсію можуть підняти до 3500 гривень: Лазебна назвала умовиЯкщо Верховна Рада прийме законопроекти про прожитковий мінімум, мінімальна пенсія складе 3,5 тисячі гривень для осіб, які мають страховий стаж.

Прожитковий мінімум повинен бути впорядкований. Як передає Replyua.net, про це в інтерв’ю «РБК-Україна» сказала міністр соціальної політики Марина Лазебна.

«Якщо парламент підтримає наш законопроект і супутні чотири по змінам до кодексів, то я на другий день внесу законопроект, який дозволить зробити мінімальну пенсію на рівні 3,5 тисячі гривень для непрацюючих, 70-річних, у кого є 30 років стажу для жінок і 35 років для чоловіків », — сказала вона.

Більш того, Лазебная пояснила, що «треба відв’язати все те зайве, що прив’язане до прожиткового мінімуму».


Раніше стало відомо, що Кабінет міністрів 27 січня схвалив законопроект щодо впорядкування системи розрахунків розмірів прожиткового мінімуму, соціальних виплат, грошових платежів та стягнень і плати за надання адміністративних послуг (адміністративного збору). Пропонується змінити методологію розрахунків.

Також з 1 грудня 2020 року в Україні підвищився прожитковий мінімум до 2189 гривень. Від його розміру залежить соціальні і трудові виплати.


    Друзі, Вам подобається ця стаття?
    Поділіться з друзями!