Історик: комуністи в цей день в 1941 році підірвали в Києві 940 будинків — люди серед зими залишилися на вулицяхПопулярний історик і журналіст Павло Бондаренко пише на своїй сторінці в Facebook, 24 вересня 1941 года Київ струсонули потужні вибухи.

Радіокерованими фугасами, які заклали при відступі Червоної Армії спецзагони НКВД, було підірвано 940 будівель. Ця варварська операція комуністів називалася «Вогняний смерч» і була частиною середньовічної тактики «випаленої землі», яку застосовували комуністи.

За словами історика, вибухи тривали 4 дні. Викликаний вибухами пожежа німецьким протипожежним командам вдалося загасити лише через два тижні. Загинуло кілька тисяч киян. Число жертв цивільних було б набагато більше, якби німці вчасно не зрозуміли, що відбувається і не евакуювали з будівель людей.

50 тисяч жінок, дітей і людей похилого віку серед зими залишилися без даху над головою. Повністю зруйнована перлина Києва — Хрещатик, унікальні пам’ятки історії та архітектури — наприклад, Успенський собор Києво-Печерської лаври, який був підірваний 4 листопада. Знищено унікальний орган в консерваторії.


Знищено унікальні бібліотечні фонди. Комуністи планували знищення святу Софію Київську. Національну святиню врятував директор Софійського заповідника Олексій Повстенка, який сказав мінерам, що в будинку немає підвалів, куди можна закласти вибухівку.

Як нелюди не догадались навантажити кілька тонн тротилу просто в сам храм — диво Господнє. Масштаб злочину був такий, що комуністи ніколи не оприлюднили кількість загиблих і все втрати матеріальних і головне — духовних цінностей.


Історик наголошує, ще є один цікавий факт — ця варварська «акція» стала приводом для нацистів до масового знищення київських євреїв, яких звинуватили у вибухах. Тільки за 2 дні — 29 і 30 вересня в Бабиному Яру було розстріляно 34 тисячі чоловік.

Павло Бондаренко наголошує, ми повинні знати нашу історію, щоб не повторювати її. «Комунізм — мерзенна злочинна нелюдська ідеологія, гірше нацизму. Комунізм повинен бути заборонений по всьому світу під страхом довічного ув’язнення на каторжних роботах », — написав історик.

Друзі, Вам подобається ця стаття?

error: Вміст захищено !!