19 січня, християни відзначають третє найзначніше свято з циклу Різдвяних свят – це Богоявлення Господнє.
Історія виникнення свята.
Згідно з біблейським оповіданням, коли Ісусу Хресту було 30 років, він пройшов обряд хрещення в знаменитій річці Йордан, що на Палестині. В той момент на нього з небес зійшов білий голуб, який занурився у воду й пурхнув у небо та почувся голос: “Це Син Мій Улюблений, що його Я вподобав!”. Тому, свято має декілька назв: Хрещення Господнє, Водохреще та Богоявлення. Від тоді, християни придають велике значення святій йорданській воді та таїнству Святої Трійці: Отець Бог – в голосі, Божий Син – у плоті та Святий Дух – у вигляді голуба.
Народні традиції на свято.
- Господар вранці повинен відвідати церкву, побути на службі, помолитися та набрати свяченої води.
- Вдома дати випити по три ковтки освяченої води кожному члену сім’ї. Окропити кожен кут у будинку, подвір’я, худобу та домашніх улюбленців.
- Також, в цей день у водоймищі вирубують ополонку у вигляді хреста та священник після хресної ходи занурює в неї срібний або золотий хрест, чим проводить обряд освячення. Охочі пірнають в ополонку з бажанням очиститися від гріха та набути міцного здоров’я. Але це повинно буди з вірою та молитвою, а не для забави.
- Дівчата вмиваються у свяченій воді, щоб бути вродливими.
Після Хрещення починається весільний сезон та час для дозвілля й веселощів. Люди влаштовують посиденьки та вечорниці, за повір’ям – це наближає прихід весни.
Народні прикмети на свято.
На вулиці в цей день кружляє лапатий сніг – до врожайного року.
Друзі, Вам подобається ця стаття?